DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

ZAČÁTEK

Vybrat si dobrou knihu, která nám přinese hezký čtenářský zážite či očekávané poučení není vždycky snadné. Dneska můžeme na internetu listovat v katalozích knihoven, na webových stránkách různých vydavatelství, knihkupectví a antikvariátů. To všechno je sice hezké, ale jak se nám kniha bude líbit, zda tam budou informace, které hledáme, jestli nám bude vyhovovat styl a zpracování, to všechno zjistíme až v okamžiku, kdy budeme knihu držet v ruce, prolistujeme ji a začteme se do textu. Teprve tehdy budeme moci konstatovat, zda jsme natrefili na něco podle našeho gusta nebo ne.

O dobré knize máme různé představy. To, co jeden považuje za špičkovou věc, může druhý otráveně odložit. Doporučení od kamaráda či známého je užitečné, když máme podobný vkus a zájmy. Pokud se v těchto věcech lišíme, tak to je spíš výstraha: “Té knížce se vyhni!” Každopádně doporučení zůstávají určitým vodítkem, které pomůže vyzobávat publikace, jež jsou nám tak akorát šité na míru.

Proto jsem se také rozhodl zařadit na svůj web přehled knih, které mě osobně zaujaly a považuji je za přínosné nebo dokonce pozoruhodné. Většinu z nich mám doma v knihovně. Rozčlenil jsem je do dvou seznamů, seřadil je podle autorů a snažil se k nim přidat výstižné komentáře, někdy stručné, jindy obsáhlejší. V tuto chvíli jsou přehledy dost stručné, ale budu je dále doplňovat.


Do prvního přehledu jsem zařadil BELETRII .


V druhém přehledu jsou NAUČNÉ KNIHY , tedy publikace vyloženě odborné, různé příručky, ale i literatura populárně vědecká.


KNIHY
Vlastní publikace
Doporučuji
k přečtení